» مطالب » بورس (بازار سرمایه) » آموزش ساخت حساب کاربری در بورس کالا
بورس (بازار سرمایه) - مطالب - نبض خودرو

آموزش ساخت حساب کاربری در بورس کالا

بهمن 16, 1401 0160

آموزش ساخت حساب کاربری در بورس کالا

این روز ها یه دلیل عرضه خودرو در بورس کالا بسیاری از مردم درحال ثبت نام در بورس کالا جهت خرید سهام و خودرو هستند که البته برخی از مخاطبان سایت ( نبض اقتصاد ) درخواست  بارگزاری آموزش ثبت نام را در سایت داشتند؛ در این مطلب به صفر تا صد ثبت نام و ساخت حساب حقیقی در بورس کالا میپردازیم، تا انتها بخوانید

 

گام اول – ثبت نام در سامانه سجام

برای خرید خودرو اول باید توی سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام، ثبت نام کنیم و احراز هویتمون رو کامل انجام بدیم. سپس با دریافت  sms حاوی کد 10 رقمی سجام به خواست خودتون از طریق یکی از 108 کارگزاری عضو بورس کالا کهدر بخش کارگزاری‌های فعال بورس کالا هم اعلام شدند، ثبت‌نام انجام میشود. پس از آن زمان صدور سامانه کد آنلاین بورس کالا بدست شما می‌رسد که از طریق سامانه EBGO باید ابتدا کارگزاری عامل انتخاب و کد کارگزاری به عامل بورس کالا مشخص و مراحل ثبت‌نام انجام شود.

گام دوم – دریافت کد بورس کالا

سپس روی گزینه ( دریافت کد بورس کالا ) کلیک کنید، پس از تکمیل اطلاعات فردی مانند ادرس، اطلاعات کار، مالی باید یک حساب وکالتی در بانک باز شود، در اکثر از کارگزاری‌ها افتتاح حساب وکالتی به صورت آنلاین قابل انجام هست.

در صورتی که افتتاح حساب وکالتی به صورت آنلاین مقدور نباشد، با رفتن به بانک مورد نظر حساب وکالتی باز می‌کنند و در آن صورت فرایند ثبت‌نام کمی متفاوت است و باید در مرحله آخر ثبت‌نام و مرحله صدور کد آنلاین بورس کالا اقدام به دریافت معرفی‌نامه برای افتتاح حساب وکالتی کنید در این مرحله کارگزار شما یکی از بانک‌های همکار را معرفی می‌کند و شما با انتخاب یکی از آن بانک‌ها حساب وکالتی دریافت می‌کنید و با پر کردن فرم و تحویل به بانک انتخاب‌شده حساب وکالتی باز می‌شود و بعد از آن با دریافت پیامک افتتاح حساب مجددا باید به سامانه صدور کد آنلاین بورس کالا مراجعه کنید با این تفاوت که این بار در قسمت اعلام حساب وکالتی باید وارد شوید و یک بار دیگرحساب وکالتی خود را در این سامانه تایید نمایید.

برای آخر می‌توانید ، با وارد کردن کد ملی و پسورد وارد سایت صدور کد آنلاین بورس کالا بشید و در بخش خرید خودرو اقدام به نوشتن سفارش به اندازه قیمت پایه و یا چند درصد بالاتر از آن نرخ پیشنهاد‌ی خود را ارائه کنید. در ضمن باید تا ساعت۵ روز قبل از معامله نسبت به پرداخت وجه اعلام‌شده در دستورالعمل خودروی انتخابی به حساب وکالتی خود اقدام کنید.

گام سوم – توجه

 

این نکته حائز اهمیت است که در زمان شارژ حساب وکالتی برای تسویه علاوه بر واریز مبلغ ماشین باید مالیات و 9٪ درصد از ارزش افزوده هم در نظر گرفته شود.

پس از موفقیت در رقابت و خرید خودرو 6 روز کاری وقت دارید که تسویه کنید که در سه روز اول بدون جریمه و در سه روز دوم با اعمال جریمه انجام می‌شود. اما در صورتی که قیمت پیشنهاد‌ی شما کمتر از بقیه افراد بود، یعنی موفق به خرید خودرو نشدید و وجه بلوکه‌شده در حساب وکالتی شما به نفع خودتان آزاد می‌شود / نبض اقتصاد

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 5.00
تیم نبض اقتصاد

تیم نبض اقتصاد

تیم طراحی و توسعه محتوا نبض اقتصاد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×
    ورود / عضویت